Divadlo Štúdio tanca > Sezóna 2018/2019
prihláste sa na odber newslettra:

Sezóna 2018/2019


Sezóna vďaky

Vstupujeme do 21. divadelnej sezóny, v ktorej pokračujeme v oslavách 20. výročia založenia Divadla Štúdio tanca. Za 20 rokov pôsobenia na slovenskej divadelnej scéne uviedlo 1247 predstavení, z toho 329 na hosťujúcich domácich a zahraničných scénach a svoju tvorbu prezentovalo pred viac ako 116 000 divákmi. Poďakovanie patrí vám - našim divákom, priaznivcom a podporovateľom, vďaka ktorým sme tu už 20 rokov a stále napredujeme.

Vlastná tvorba a premiéry

Ak ste nestihli vidieť naše nové tanečné inscenácie, neváhajte! Do repertoáru pribudli v prvej polovici roka tanečné inscenácie, ktoré divadlo vytvorilo k 20. výročiu: Projekt 3x20 (predstavenia Pravý uhol, 4 hlavy a ex ) a inscenácia Ghost/ Prízrak. V repertoári ostáva Prevaha dobrého a obľúbená Očista, s ktorou divadlo poputuje aj do švajčiarskeho mesta Zug. Náš prejav vďaky sme sa rozhodli preniesť aj medzi obyvateľov mesta, v ktorom naše divadlo sídli - do centra mesta Banská Bystrica. Stretnete sa s nami pri exteriérovej produkcii Dar pre Banskú Bystricu. Vo finále roka 2018 zavŕšime oslavy 20. výročia projektom slávnostného rázu 20/ Nový pohľad späť. Začiatkom roka svoj projekt 3x20 Ženy začnú u nás realizovať skvelé tanečnice/choreografky Martiny Hajdyla Lacová, Zuna Kozánková a Lívia Mendéz Balážová.

Projekt TVORIVÉ DNI PRE VÁS

Študenti tanečných odborov slovenských konzervatórií k nám zavítajú už tradične v októbri, aby sa zdokonaľovali vo svojom budúcom povolaní. Cieľom projektu Tvorivé dni pre vás je zdôrazniť potrebu komplexnosti a celistvosti povolania tanečného interpreta a jeho aktívnej participácie na vzniku tanečného diela. V tomto ročníku sa zameriavame na tri kľúčové aspekty – Kompozícia, Improvizácia a Režijný aspekt. Odbornú garanciu kompozičných workshopov prijali Zuzana Burianová, Martiny Hajdyla Lacová a Tibor Trulik, k odborným prednáškam Katarína Zagorski a režijnému náhľadu Jiří Hajdyla. Technické tréningy budú vedené členmi umeleckého súboru DŠT. Večerné výstupy projektu sú sprístupnené verejnosti.

Kurzy a workshopy

Komu nestačí sa na tanec iba pozerať (: môže aktívne participovať na niektorom z našich kurzov, ktoré tak ako vždy, otvárame v septembri. Vybrať sa dá z ponuky pohybovej prípravy pre deti, súčasného tanca pre dospelých, kreatívneho tanca a metódy Gyrokinesis.
Tešíme sa na vás u nás v divadle a nezabudnite, že finálne oslavy 20. výročia Divadla Štúdio tanca nás čakajú 13., 14.,15. a 16. decembra 2018, kedy (ako dúfame) vám prinesieme neobyčajný zážitok v GALA VEČERI: 20/Nový pohľad späť.
Buďte s nami pri tom!