Divadlo Štúdio tanca > Divadlo
prihláste sa na odber newslettra:

Divadlo

Divadlo Štúdio tanca je profesionálne tanečné divadlo pôsobiace od roku 1998 v Banskej Bystrici pod vedením Mgr. Zuzany Ďuricovej Hájkovej. Jedinečné vo svojom umeleckom zameraní razí cestu autorskej tvorby, ktorá rešpektuje umelcov v ich tvorivom vyjadrení a názore. Kontinuálne podporuje vznik pôvodných tanečných inscenácií a ich pravidelné uvádzanie, do slovenskej divadelnej tvorby prináša aktuálne trendy. V rámci tohto poslania premiérovo uviedlo 51 celovečerných inscenácií, z toho 5 predstavení pre deti a mnoho exteriérových a edukatívnych tanečných projektov. Za 20 rokov pôsobenia na slovenskej divadelnej scéne uviedlo 1247 predstavení, z toho 329 na hosťujúcich domácich a zahraničných scénach a svoju tvorbu prezentovalo pred viac ako 116 000 divákmi.
Od roku 2010 ako jediný zriaďovaný subjekt na Slovensku pôsobí na vlastnej stálej scéne.

Reflektujúc na aktuálnu spoločensko-politickú situáciu z obdobia rokov 2014-2017, kedy sa Banskobystrický samosprávny kraj (zriaďovateľ divadla) stal pod vedením členov ĽSNS nástrojom k šíreniu nenávisti a spochybňovania potreby umenia, sa Divadlo Štúdio tanca stalo aj občiansky činným subjektom. Ako silný názorový oponent sa postavilo pseudonárodným a pseudokultúrnym náladám spochybňujúcim potrebu súčasného umenia.

Divadlo Štúdio tanca svoje produkcie pravidelne uvádza na viacerých domácich scénach a Slovensko reprezentovalo na prestížnych medzinárodných festivaloch v Česku, Poľsku, Maďarsku, Bosne a Hercegovine, Rusku, Nemecku, Taliansku, Belgicku, Francúzsku, Egypte, Japonsku a Indii. Charakteristické umelecké atribúty mu priniesli množstvo ocenení, o.i. je držiteľom Ceny primátora Mesta B. Bystrica a Ceny Ministra kultúry SR.

V roku 2018 zahájilo jubilejné 20. výročie tvorby a činnosti.

 

Prevádzka divadla:


Riaditeľka:
riaditelka@studiotanca.sk

Ekonóm:
ekonomicke@studiotanca.sk
personalne@studiotanca.sk

Projektový manažment:
projektmanager@studiotanca.sk

Marketing:
production@studiotanca.sk


Digitálny sprievodca kultúrnymi službami Banskobystrického samosprávneho kraja k nahliadnutiu tu:
Portál BBSK
PR manažér:
pr@studiotanca.sk

Prevádzka:
organizacne@studiotanca.sk

Technika:
technika@studiotanca.sk

Hospodár / údržba:
hospodar@studiotanca.sk