Divadlo Štúdio tanca > Sezóna 2017/2018 > Pre školy
prihláste sa na odber newslettra:

Ponuka predstavení pre školy v akademickom roku 2016/2017

Pre organizované študentské skupiny divadlo ponúka návštevu predstavenia z repertoáru v spoločne dohodnutom čase, vybratého podľa vekovej skupiny. Pri výbere predstavenia berieme na zreteľ aj ďalšie špecifické faktory, ktoré sa pre publikum v predstavení majú stať dominantné a to tanečné, vizuálne, hudobné. Divadlo ponúka tiež besedy k predstaveniam, ktoré majú charakter voľného rozhovoru a snažia sa divákovi priblížiť vznik a naštudovanie tanečného diela a analýzu diela. V praktickej časti je možné pre školské skupiny pripraviť pohybový workshop, aby si každý mohol vyskúšať techniku súčasného tanca na vlastnej koži. 

DIVADLO ŠTÚDIO TANCA
je profesionálne tanečné divadlo pôsobiace od roku 1998 v Banskej Bystrici pod vedením Mgr. Zuzany Ďuricovej Hájkovej.
Jedinečné vo svojom umeleckom zameraní razí cestu autorskej tvorby, ktorá rešpektuje umelcov v ich tvorivom vyjadrení a názore. Kontinuálne podporuje vznik pôvodných tanečných inscenácií a ich pravidelné uvádzanie, do slovenskej divadelnej tvorby prináša aktuálne trendy. V rámci tohto poslania od svojho vzniku premiérovo uviedlo vyše štyridsať celovečerných inscenácií, tri predstavenia pre deti a množstvo exteriérových tanečných projektov. Od roku 2010 ako jediný zriaďovaný subjekt na Slovensku pôsobí na vlastnej stálej scéne.

V období posledného roka sa Divadlo Štúdio tanca stalo cez svoju tvorbu a aktivity aj občiansky činným subjektom, ktorý prevzal iniciatívu v boji za umeleckú slobodu. Ako silný názorový oponent sa postavilo pseudonárodným a pseudokultúrnym náladám spochybňujúcim potrebu súčasného umenia.

Divadlo Štúdio tanca svoje produkcie pravidelne uvádza na viacerých domácich scénach a Slovensko reprezentovalo na prestížnych medzinárodných festivaloch v Česku, Poľsku, Maďarsku, Bosne a Hercegovine, Rusku, Nemecku, Taliansku, Belgicku, Francúzsku, Egypte, Japonsku a Indii. Charakteristické umelecké atribúty mu priniesli množstvo ocenení, okrem iného je držiteľom Ceny primátora mesta Banská Bystrica a Ceny Ministra kultúry SR.

V tanečných inscenáciách účinkujú profesionálny tanečníci umeleckého súboru Divadla Štúdia tanca:
Lenka Rajchmanová, Tibor Trulik, Jakub Jeňo, Julia Kannewischer a Michaela Mirtová

V SEZÓNE 2016 / 2017 PRE ŠKOLY PONÚKAME TANEČNÚ ROZPRÁVKU:

Pastierka vlkov ovládla svoj strach i srdcia divákov

PASTIERKA VLKOV


Príbeh o priateľstve, porozumení a slobode, ktoré porazia strach.

O opätovnom prepojení s prírodou a tým prirodzeným v nás.

O túžbe duše a tela po nespútanosti.

Premiéra: 31. marca a 1. apríla 2017

réžia a choreografia / Zuzana Ďuricová Hájková
choreografická spolupráca / Tibor Trulik
scenár a dramaturgia / Monika Kováčová
hudba / Matej Háasz
výprava / Marek Gašpar Šafárik
svetelný dizajn / Ján Čief

premiérové obsadenie
Lenka Rajchmanová, Tibor Trulik, Jakub Jeňo, Julia Kannewischer, Michaela Mirtová a Mia Miklošová alebo Eliška Šebestová
,,Dnes ti porozprávam príbeh, ktorý som počula rozprávať miestnych ľudí. Hovorili mi o dievčatku, ktoré volajú Pastierka vlkov. Voľne putuje krajinou so svorkou divokých vlkov. Raz ju vidno ako beží opreteky s nimi po lúkach. Inokedy ju zazrú, ako sa točí s vlkmi, smejúc sa, v krúživom tanci, na brehu rieky. Niekedy tíško sedí na vrchole kopca a pozoruje západ slnka. Vlci jej sedia pri nohách, alebo mlčky sedia v tráve. Vietor sa hrá s jej rozpustenými vlasmi. Zdá sa, akoby na niekoho čakala. A potom rýchlo, tak, akoby ich vietor niesol na svojich krídlach, zmiznú v hlbokom lese.” (Oleg Šuk a Zuzka Šuková: O Červenej Čiapočke, ktorá tancovala s vlkmi)
 
O Pastierke vlkov
Poznáte rozprávku o Červenej Čiapočke? Určite áno. A viete, že Červená Čiapočka bola len prezývka? Ako sa mohlo volať dievčatko s červenou čiapočkou v skutočnosti? To naše má meno Lina. A aká tá Lina je? Všelijaká. Zvedavá výmyselníčka, bojazlivá aj odvážná, nezbedná aj zbedná, keď je jej smutno, určite plače a keď je jej veselo, určite sa smeje. Je taká ako všetky deti. Jedného dňa ju nohy dovedú až do tajomného lesa, kde na ňu už niekto veľmi dlho čaká. Má štyri labky, sivú srsť, dlhý huňatý chvost, veľké biele zuby a volá sa Aúúúna. Je to vlčica. Skúste si nahlas vysloviť jej meno :  Aúúúna...
Ale táto vlčica neurobí CHŇAP a HAM, ako nás to odmalička učia. Spolu s ostanými vlkmi zoznámi Linu s Lesom, Slnkom, Vetrom, Vodou a Zemou. So svetom, ktorý vidíme ale aj  s vecami, ktoré len cítime. Aj v našom lese treba kráčať ticho a vnímať všetko naokolo. Tak pst! Aby ste rozprávku nevyplašili…

Podrobnejšie detaily o predstavení nájdete TU.
 

FOTOGALÉRIA

 


Ponuka predstavení pre školy v školskom roku 2016/2017 vo formáte PDF

VSTUPNÉ NA PREDSTAVENIA DIVADLA ŠTÚDIO TANCA:

Poplatok za organizované predstavenia sa líši v závislosti od veľkosti skupiny a je stanovené podľa dohovoru.
Prijímame kultúrne poukazy

KONTAKTNÁ OSOBA:
Mgr. Anna Krnáčová
(projektmanager@studiotanca.sk)
0902/672 799, 048/414 65 40

Návrat hore >>