Divadlo Štúdio tanca > Sezóna 2017/2018 > Kurzy a workshopy
prihláste sa na odber newslettra:

Kurzy a workshopy


Otvárame pre Vás obľúbené tanečné kurzy pohybovej prípravy pre deti, súčasného tanca pre dospelých a cvičenie Pilates.

Novinkou pre malých aj veľkých tanečníkov je tanečný kurz určený pre chlapcov od 5 rokov – MALÍ MUŽI a kurz KREATÍVNEHO TANCA pre tých, ktorí so súčasným tancom ešte neprišli do kontaktu a nepoznajú jeho možnosti vyjadrenia.

ZÁPIS DO TANEČNÝCH KURZOV Divadla Štúdio tanca
11. septembra 2017 od 18:00 hod spojený s predstavením Nekončiaci tanec a divadelným piknikom.

Tanečné kurzy a cvičenie Pilates sú vedené členmi umeleckého súboru divadla- Lenkou Rajchmanovou, Tiborom Trulikom a Michaelou Mirtovou.

Dĺžka tanečného kurzu je 5 mesiacov a výučba prebieha dvakrát týždenne (kurzy Malí muži a Kreatívny tanec prebiehajú 1x týždenne). Tanečný kurz je ukončený spoločným záverečným vystúpením všetkých účastníkov tanečných kurzov Skade ruka, skade noha.

Poplatok za obdobie september 2017 – január 2018: 120,- €
Malí muži a Kreatívny tanec: 80 ,- €
Začiatok výučby 1. semestra: od pondelka 18.9. 2017
Informácie a rezervácia kurzov:
tel: +421 484146540
mob: +421 902672799
email: production@studiotanca.sk
Divadlo Štúdio tanca
Komenského 12
97401 Banská Bystrica
www.studiotanca.sk

TANEČNÉ KURZY DIVADLA ŠTÚDIO TANCA:


Pohybová príprava pre mladšie deti /3-6 rokov/
Pohybová príprava pre staršie deti /7-9 rokov/
lektorka: Lenka Rajchmanová
Prostredníctvom tanečno- pohybovo- kreatívnych hier sa deti zoznámia s tancom. Jednoduchým cvičením si zlepšia celkové držanie tela. Na hodine lektorka pracuje s prirodzeným pohybom detí, hudbou, slovom, piesňou, rytmikou a prácou s podlahou, kde nenásilnou formou dochádza k socializácii detí v skupine a podporiť ich osobnosť.
Lenka je profesionálnou tanečníčkou Divadla Štúdio tanca od roku 2010. Svoje štúdium ukončila na Konzervatóriu J.L. Bellu v Banskej Bystrici a v súčasnosti je študentkou pedagogiky a vychovávateľstva na Pedagogickej fakulte UMB . Práci s deťmi sa intenzívne venuje už niekoľko rokov. Profesionálne skúsenosti nadobudla aj ako vedúca detského folklórneho súboru Lipka v Hornej Vsi. V roku 2014 získala výročné ocenenie Literárneho fondu za umelecký výkon v inscenácii From side of a man, From side of a woman.

Bonusom pre účastníkov je možnosť zapájať sa do profesionálnych predstavení divadla. Deti v minulosti účinkovali v tanečnej inscenácii Nekončiaci tanec a dve dievčatá boli vybrané, aby stvárnili hlavnú postavu tanečnej rozprávky Pastierka vlkov, dievčatko Linu.

Súčasný tanec dospelí /od 19 rokov/
lektor: Tibor Trulik
Ako najlepšie spracovať telo pri páde na zem? Ako efektne využiť dych, uvoľnenie, napätie v pomalých či dynamických pohyboch? Jednoduchý spôsob ako môžeš prekonať svoju vlastnú únavu a pravidelne tancovať spolu s nami v priateľskom kolektíve, ale iba ak chceš :).
Tibor pôsobí v divadle ako profesionálny tanečník od roku 2004. Počas svojej profesionálnej tanečnej kariéry sa zúčastnil svetových tanečných festivalov a spolupracoval s mnohými umelcami zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Ako choreograf participoval v rozprávkach O sestre drakom unesenej,Stromy, Pastierka vlkov a vytvoril choreografiu pre tanečnú inscenáciu Nekončiaci tanec, kde pracoval nie len s profesionálnym tanečným súborom, ale aj s detskými účinkujúcimi. V roku 2013 pre divadlo vytvoril autorskú tanečnú inscenáciu Babylonská veža, za ktorú získal prémiu Literárneho fondu a so svojou vlastnou tvorbou pokračoval aj roku 2015 kedy vytvoril mužský duet Androgén. Práci tanečného lektora sa venuje už dlhé roky nielen na pôde divadla, ale v SZŠ Dve ruky v BB. Svoje tanečné znalosti odovzdáva aj ľuďom s mentálnym postihnutím. Popri svojej práci študuje pedagogiku a vychovávateľstvo na Pedagogickej fakulte UMB.

PILATES
precvičuje: Michaela Mirtová, PO od 16:40 do 17:40 / ŠTV od 18:00 do 19:00
Pilatesova metóda je cvičenie, respektíve systém telesných cvičení, ktoré vychádzajú z tela v jeho najprirodzenejšom stave- v pohybe. V prvom rade to, že si osvojíte usporiadané série cvičení, ktoré precvičia telo. Môžete veriť tomu, že cvičenie bude účinné a zvyšovaním úsilia vyvinutého pri každom pohybe dosiahnete rýchle a trvalé výsledky. Pripravte sa na to, že v každom cvičení striedaním cvičebných polôh od ležania cez sedenie až po cvičenia na kolenách sa telo natiahne a posilní. Pri každom pohybe si budete aktivizovať myseľ, vybudujete a zdokonalíte si systém vnímania vlastného tela. Verte, že čas, ktorý venujete cvičeniu vám ubehne rýchlo a príjemne.
Absolventka tanečného odboru Konzervatória J.L. Bellu v Banskej Bystrici. Počas štúdia pedagogicky spolupracovala so SZUŠ Máše Haľamovej v Martine a SZUŠ Róberta Tatára v Banskej Bystrici.

POZOR NOVINKA!!!
ŠPECIÁLNE pre veľký záujem o tanečný rozvoj OTVÁRAME NOVÉ TANEČNÉ KURZY!

MALÍ MUŽI
Tanečný kurz je určený pre chlapcov od 5 rokov. Výučba prebieha raz týždenne- pondelky od 16:45 do 17:55. Cena kurzu je 80,- €. Pod vedeným profesionálneho tanečníka a choreografia Tibora Trulika sa chlapci naučia premeniť energiu na zmysluplný a koordinovaný pohyb. „Malí muži“ sa v čisto chlapčenskom kolektíve naučia pracovať s jednotlivými časťami svojho tela, odbúravať napätie, prídu na nové myšlienky, ktoré budú môcť kreatívne zakomponovať do tvorivého tanečného procesu. Výlučne chlapčenský kolektív odbúra zábrany, ktoré bežne v zmiešaných skupinách vznikajú a prispeje k pohodovej práci a atmosfére.

KREATÍVNY TANEC
Znovuotvorený tanečný kurz je určený pre všetky vekové kategórie a pre tých, ktorí so súčasným tancom ešte neprišli do kontaktu a nepoznajú jeho možnosti vyjadrenia. Rovnako aj pre tých, ktorí sa nechcú viazať na techniku súčasného tanca. Dajte svojim myšlienkam voľnosť, nechajte sa unášať rečou vlastného tela a naučte sa ju cielene používať. Naučte sa porozumieť reči tela ostatných vďaka práci v malom kolektíve a vymieňať si osobnú skúsenosť a zážitky prostredníctvom tohto tanečného kurzu. Mladá a talentovaná Michaela Mirtová vás k tomu bude viesť vždy raz do týždňa a to pondelky od 17:50 do 19.00. Cena kurzu je 80,- €.

Návrat hore >>