Divadlo Štúdio tanca > Sezóna 2017/2018 > Kurzy a workshopy
prihláste sa na odber newslettra:

Kurzy a workshopy


S tanečnými kurzami pre verejnosť pokračujeme aj v roku 2018.
Otvárame pre Vás obľúbené tanečné kurzy pohybovej prípravy pre deti, kurzy súčasného tanca pre dospelých, kreatívneho tanca a cvičenia Pilates.
Ponúkame kurzy klasického tanca pre začiatočníkov a cvičenie GYROKINESIS ® vedené v anglickom jazyku.

ZÁPIS DO TANEČNÝCH KURZOV Divadla Štúdio tanca
streda 31.1. a štvrtok 1.2. 2018 od 17.30 – 19.30 hod.
Zápis do kurzov je spojený so záverečným vystúpením tanečných kurzov z 1. semestra Skade ruka, skade noha so začiatkom o 18.00 hod.
Tanečné kurzy a cvičenia sú vedené členmi umeleckého súboru divadla - Lenkou Rajchmanovou, Tiborom Trulikom, Michaelou Mirtovou a našimi zahraničnými tanečníkmi Isabel Paladin a Lucom Tomaom.

Dĺžka tanečného kurzu je 5 mesiacov a výučba prebieha dvakrát týždenne (kurz Kreatívneho tanca prebieha 1x týždenne). Tanečný kurz je ukončený spoločným záverečným vystúpením všetkých účastníkov tanečných kurzov Skade ruka, skade noha.

Poplatok za obdobie február 2018 - jún 2018: 120,- €, Kreatívny tanec 80 ,- €.
Zápis na cvičenia Pilates nie je potrebný. Tu sa stanovuje jednorázový poplatok vo výške 3,50,- € za jednu hodinu výuky, ktorý sa uhrádza v hotovosti do pokladne DŠT pred začiatkom cvičenia.
Začiatok výučby 2. semestra: od pondelka 12.2. 2018 podľa stanoveného rozvrhu.
Informácie a rezervácia kurzov:
tel: +421 484146540
mob: +421 902672799
email: production@studiotanca.sk
Divadlo Štúdio tanca
Komenského 12
97401 Banská Bystrica
www.studiotanca.sk

TANEČNÉ KURZY DIVADLA ŠTÚDIO TANCA:


Pohybová príprava pre mladšie deti /3-6 rokov/
Pohybová príprava pre staršie deti /7-9 rokov/
lektorka: Lenka Rajchmanová
Prostredníctvom tanečno- pohybovo- kreatívnych hier sa deti zoznámia s tancom. Jednoduchým cvičením si zlepšia celkové držanie tela. Na hodine lektorka pracuje s prirodzeným pohybom detí, hudbou, slovom, piesňou, rytmikou a prácou s podlahou, kde nenásilnou formou dochádza k socializácii detí v skupine a podporiť ich osobnosť.
Lenka je profesionálnou tanečníčkou Divadla Štúdio tanca od roku 2010. Svoje štúdium ukončila na Konzervatóriu J.L. Bellu v Banskej Bystrici a v súčasnosti je študentkou pedagogiky a vychovávateľstva na Pedagogickej fakulte UMB . Práci s deťmi sa intenzívne venuje už niekoľko rokov. Profesionálne skúsenosti nadobudla aj ako vedúca detského folklórneho súboru Lipka v Hornej Vsi. V roku 2014 získala výročné ocenenie Literárneho fondu za umelecký výkon v inscenácii From side of a man, From side of a woman.

Bonusom pre účastníkov je možnosť zapájať sa do profesionálnych predstavení divadla. Deti v minulosti účinkovali v tanečnej inscenácii Nekončiaci tanec a dve dievčatá boli vybrané, aby stvárnili hlavnú postavu tanečnej rozprávky Pastierka vlkov, dievčatko Linu.

Súčasný tanec dospelí /od 19 rokov/
lektor: Tibor Trulik
Ako najlepšie spracovať telo pri páde na zem? Ako efektne využiť dych, uvoľnenie, napätie v pomalých či dynamických pohyboch? Jednoduchý spôsob ako môžeš prekonať svoju vlastnú únavu a pravidelne tancovať spolu s nami v priateľskom kolektíve, ale iba ak chceš :).
Tibor pôsobí v divadle ako profesionálny tanečník od roku 2004. Počas svojej profesionálnej tanečnej kariéry sa zúčastnil svetových tanečných festivalov a spolupracoval s mnohými umelcami zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Ako choreograf participoval v rozprávkach O sestre drakom unesenej,Stromy, Pastierka vlkov a vytvoril choreografiu pre tanečnú inscenáciu Nekončiaci tanec, kde pracoval nie len s profesionálnym tanečným súborom, ale aj s detskými účinkujúcimi. V roku 2013 pre divadlo vytvoril autorskú tanečnú inscenáciu Babylonská veža, za ktorú získal prémiu Literárneho fondu a so svojou vlastnou tvorbou pokračoval aj roku 2015 kedy vytvoril mužský duet Androgén. Práci tanečného lektora sa venuje už dlhé roky nielen na pôde divadla, ale v SZŠ Dve ruky v BB. Svoje tanečné znalosti odovzdáva aj ľuďom s mentálnym postihnutím. Popri svojej práci študuje pedagogiku a vychovávateľstvo na Pedagogickej fakulte UMB.

KLASICKÝ TANEC pre začiatočníkov
(tanečný kurz vedený v anglickom jazyku)
Opäť verejnosti ponúkame obľúbený kurz klasického tanca. Tentokrát pod vedením zahraničného tanečníka z Talianska Lucu Tomao. Kurz klasického tanca zaujme hlavne tých, ktorá si tancom spríjemňujú svoj voľný čas. Základné baletné cvičenia rozvíjajú zmysel pre tanečný pohyb, hudobné cítenie a spevňujú svalstvo. Technika klasického tanca napomáha pri rozvoji správneho držania tela, taktiež rozvíja koordináciu, elasticitu tela a estetický prejav. Tanečný kurz je zameraný pre začiatočníkov.


KREATÍVNY TANEC
lektorka: Michaela Mirtová
Tanečný kurz je určený pre všetky vekové kategórie a pre tých, ktorí so súčasným tancom ešte neprišli do kontaktu a nepoznajú jeho možnosti vyjadrenia. Rovnako aj pre tých, ktorí sa nechcú viazať na techniku súčasného tanca. Dajte svojim myšlienkam voľnosť, nechajte sa unášať rečou vlastného tela a naučte sa ju cielene používať. Naučte sa porozumieť reči tela ostatných vďaka práci v malom kolektíve a vymieňať si osobnú skúsenosť a zážitky prostredníctvom tohto tanečného kurzu.
Michaela je členkou umeleckého súboru od septembra 2016. Svoje štúdium ukončila ako absolventka tanečného odboru Konzervatória J.L. Bellu v Banskej Bystrici. Počas štúdia pedagogicky spolupracovala so SZUŠ Máše Haľamovej v Martine a SZUŠ Róberta Tatára v Banskej Bystrici. Mladá a energická tanečníčka aktívne spolupracovala aj s tanečným súborom Lentilky v Žiline.

PILATES
precvičuje: Michaela Mirtová, v pondelky od 16:40 do 17:40 a štvrtky od 18:00 do 19:00.
Pilatesova metóda je cvičenie, respektíve systém telesných cvičení, ktoré vychádzajú z tela v jeho najprirodzenejšom stave- v pohybe. V prvom rade to, že si osvojíte usporiadané série cvičení, ktoré precvičia telo. Môžete veriť tomu, že cvičenie bude účinné a zvyšovaním úsilia vyvinutého pri každom pohybe dosiahnete rýchle a trvalé výsledky. Pripravte sa na to, že v každom cvičení striedaním cvičebných polôh od ležania cez sedenie až po cvičenia na kolenách sa telo natiahne a posilní. Pri každom pohybe si budete aktivizovať myseľ, vybudujete a zdokonalíte si systém vnímania vlastného tela. Verte, že čas, ktorý venujete cvičeniu vám ubehne rýchlo a príjemne.

GYROKINESIS ®
(cvičenie v anglickom jazyku)
Skúmajte pohyb, osloboďte svoje telo od fyzických obmedzení, nabite ho energiou a nadobudnite vnútorný pokoj. Metóda pristupuje k predispozíciám tela individuálne, zohľadňuje jeho limity i ciele. Je vhodná pre tých, ktorí majú sedavé zamestnanie, vrcholových športovcov či ľudí zotavujúcich sa po úraze a trpiacich chronickými bolesťami. Cvičenie prebieha v skupine pod dohľadom certifikovaného lektora. Jeho úlohou je sprevádzať, usmerňovať a dbať na správnosť cvičenia. Vďaka pravidelnému cvičeniu GYROKINESIS ® zvýšite funkčnosť organizmu, zlepšíte držanie tela, zlepšíte rozsah pohybov, zvýšite obratnosť a pružnosť, získate lepšiu funkčnosť kĺbov, zlepšíte krvný obeh.


V prílohe nájdete prehľadnú tabuľku rozpisu kurzov - PDF na stiahnutie


Návrat hore >>

GYROTONIC ®, GYROTONIC EXPANSION SYSTEM® and GYROKINESIS® are registered trademarks of Gyrotonic Sales Corp and are used with their permission.