Divadlo Štúdio tanca > Sezóna 2017/2018 > Kurzy a workshopy
prihláste sa na odber newslettra:

Kurzy a workshopy


HĽADAJTE S NAMI ROVNOVÁHU PRIAMO V POHYBE!

S tanečnými kurzami a cvičením Pilates pokračujeme aj v druhej polovici divadelnej sezóny 2016/2017.

ZÁPIS DO TANEČNÝCH KURZOV Divadla Štúdio tanca
streda 1.2. 2017 od 17.00 do 19.00 hod.
štvrtok 2.2. 2017 od 17.00 do 19.00 hod.
pondelok 6.2. 2017 od 17.00 do 19.00 hod.
Zápis do tanečných kurzov je spojený so záverečným vystúpením Skade ruka, skade noha, v ktorom vystúpia účastníci všetkých tanečných kurzov z prvého semestra.
Tanečné kurzy a cvičenie Pilates sú vedené členmi umeleckého súboru divadla- Lenkou Rajchmanovou, Tiborom Trulikom, Jakubom Jeňom, Juliou Kannewischer a Michaelou Mirtovou.

Dĺžka tanečného kurzu je 5 mesiacov a výučba prebieha dvakrát týždenne. Tanečný kurz je ukončený spoločným záverečným vystúpením všetkých účastníkov tanečných kurzov Skade ruka, skade noha.

Poplatok za obdobie február – jún 2017: 120,- €
Začiatok výučby 2. semestra:od pondelka 13.2. 2017
Rezervácia kurzov:
tel: +421 484146540
mob: +421 902672799
email: production@studiotanca.sk
Divadlo Štúdio tanca
Komenského 12
97401 Banská Bystrica
www.studiotanca.sk

TANEČNÉ KURZY DIVADLA ŠTÚDIO TANCA:


Pohybová príprava pre mladšie deti /3-6 rokov/
Pohybová príprava pre staršie deti /7-9 rokov/
lektorka: Lenka Rajchmanová
Prostredníctvom tanečno- pohybovo- kreatívnych hier sa deti zoznámia s tancom. Jednoduchým cvičením si zlepšia celkové držanie tela. Na hodine lektorka pracuje s prirodzeným pohybom detí, hudbou, slovom, piesňou, rytmikou a prácou s podlahou, kde nenásilnou formou dochádza k socializácii detí v skupine a podporiť ich osobnosť.
Lenka je profesionálnou tanečníčkou Divadla Štúdio tanca od roku 2010. Svoje štúdium ukončila na Konzervatóriu J.L. Bellu v Banskej Bystrici a v súčasnosti je študentkou pedagogiky a vychovávateľstva na Pedagogickej fakulte UMB . Práci s deťmi sa intenzívne venuje už niekoľko rokov. Profesionálne skúsenosti nadobudla aj ako vedúca detského folklórneho súboru Lipka v Hornej Vsi. V roku 2014 získala výročné ocenenie Literárneho fondu za umelecký výkon v inscenácii From side of a man, From side of a woman.

Pohybová príprava pre deti
lektorka: Michaela Mirtová
Tanečné hodiny pre najmenších prebiehajú hravou formou. Prostredníctvom hier a zábavy si zdokonalia svoje tanečné schopnosti, ale aj rytmické a hudobné cítenie. Ide o nenásilnú formu tanečných tréningov pre deti, ktoré v budúcnosti môžu nájsť smerovanie k tanečnej technike.
Michaela je najnovšou posilou v umeleckom tíme Divadla Štúdio tanca. Čerstvá absolventka tanečného odboru Konzervatória J.L. Bellu v Banskej Bystrici. Počas štúdia pedagogicky spolupracovala so SZUŠ Máše Haľamovej v Martine a SZUŠ Róberta Tatára v Banskej Bystrici.

Súčasný tanec dospievajúci /10 – 18 rokov/
lektor: Jakub Jeňo
Na kurze spoločne s lektorom objavujú základné princípy súčasného tanca, kde využívajú rôzne polohy práce s telom. Od začiatku sa učia vnímať kompletné telo na zemi, na podlahe a postupne sa učia s ňou aj pracovať a objavovať ako im môže pri tanci pomôcť. Tanečný kurz sa zameriava aj na rozvíjanie koordinácie v priestore, na vnímanie a cítenie ostatných žijúcich bytostí navôkol.
Jakub je profesionálny tanečník divadla od roku 2012. Je absolventom Konzervatória J. L. Bellu v Banskej Bystrici. Svoje pedagogické skúsenosti rozvíja aj ako lektor pohybových workshopov pre študentov tanečných odborov slovenských konzervatórií. V roku 2015 získal výročné ocenenie Literárneho fondu za stvárnenie príbehu človeka na ceste v tanečnej inscenácii Roots.

Súčasný tanec dospelí /od 19 rokov/
lektor: Tibor Trulik
Ako najlepšie spracovať telo pri páde na zem? Ako efektne využiť dych, uvoľnenie, napätie v pomalých či dynamických pohyboch? Jednoduchý spôsob ako môžeš prekonať svoju vlastnú únavu a pravidelne tancovať spolu s nami v priateľskom kolektíve, ale iba ak chceš :).
Tibor pôsobí v divadle ako profesionálny tanečník od roku 2004. Počas svojej profesionálnej tanečnej kariéry sa zúčastnil svetových tanečných festivalov a spolupracoval s mnohými umelcami zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Ako začínajúci choreograf participoval v rozprávkach O sestre drakom unesenej a Stromy. V roku 2013 pre divadlo vytvoril autorskú tanečnú inscenáciu Babylonská veža, za ktorú získal prémiu Literárneho fondu a so svojou vlastnou tvorbou pokračoval aj roku 2015 kedy vytvoril mužský duet Androgén. Práci tanečného lektora sa venuje už dlhé roky nielen na pôde divadla, ale v SZŠ 2 ruky fantázie v BB. Svoje tanečné znalosti odovzdáva aj ľuďom s mentálnym postihnutím. Popri svojej práci študuje pedagogiku a vychovávateľstvo na Pedagogickej fakulte UMB.

Klasický tanec dospelí (tanečný kurz vedený v anglickom jazyku) /od 19 rokov/
lektorka: Julia Kannewischer
Návštevou kurzu a základmi baletnej techniky zlepšíte pevnosť tela, pružnosť tela, jeho funkcie a aj jeho koordináciu. Kurz sa zameriava na zlepšenie pohybových funkcií, správne držanie tela a jeho vnímanie a jednoduchým krokom učí používať zdravý spôsob pohybu. Každý tu má priestor byť samým sebou a dokonaľovať sa, spýtať sa či zdieľať svoje pocity s ostatnými. Hodina je zároveň aj diskusiou, kde sa môžete podeliť o svoj názor či skúsenosť.
Julia je členkou umeleckého súboru od roku 2015. Pôvodom pochádza zo švajčiarskeho mesta Zug, kde sa tancu začala aj venovať. Ďalej pokračovala v štúdiu tanca v Kodani, Mníchove a nakoniec v Kasseli na SOZO visions in motion v Nemecku. Pravidelne sa zúčastňuje tanečných workshopov, kde svoje tanečné zručnosti aj naďalej rozvíja. Jej záľubou je joga, ktorú popri práci aj precvičuje.

PILATES
precvičuje: Michaela Mirtová, PO a ŠTV od 17:50 do 18:50
Pilatesova metóda je cvičenie, respektíve systém telesných cvičení, ktoré vychádzajú z tela v jeho najprirodzenejšom stave- v pohybe. V prvom rade to, že si osvojíte usporiadané série cvičení, ktoré precvičia telo. Môžete veriť tomu, že cvičenie bude účinné a zvyšovaním úsilia vyvinutého pri každom pohybe dosiahnete rýchle a trvalé výsledky. Pripravte sa na to, že v každom cvičení striedaním cvičebných polôh od ležania cez sedenie až po cvičenia na kolenách sa telo natiahne a posilní. Pri každom pohybe si budete aktivizovať myseľ, vybudujete a zdokonalíte si systém vnímania vlastného tela. Verte, že čas, ktorý venujete cvičeniu vám ubehne rýchlo a príjemne.
Michaela je najnovšou posilou v umeleckom tíme Divadla Štúdio tanca. Čerstvá absolventka tanečného odboru Konzervatória J.L. Bellu v Banskej Bystrici. Počas štúdia pedagogicky spolupracovala so SZUŠ Máše Haľamovej v Martine a SZUŠ Róberta Tatára v Banskej Bystrici.

V prílohe nájdete prehľadnú tabuľku rozpisu kurzov - PDF na stiahnutie


Návrat hore >>