Divadlo Štúdio tanca > Sezóna 2018/2019 > Kurzy a workshopy
prihláste sa na odber newslettra:

Kurzy a workshopy


ZÁPIS DO TANEČNÝCH KURZOV Divadla Štúdio tanca
pondelok 10. 9. 2018 od 16:00 do 18:00 vo foyeri divadla

Registrujte sa do obľúbených tanečných kurzov pohybovej prípravy pre deti, súčasného tanca pre dospelých, kreatívneho tanca a cvičenia Gyrokinesis*. Zápis do kurzov prebieha za prítomnosti lektorov tanečných kurzov.
* v anglickom jazyku.
Dĺžka tanečného kurzu je 5 mesiacov a výučba prebieha 2x týždenne (kurz Kreatívneho tanca tanca prebieha 1x týždenne).

Poplatok za obdobie september 2018 – január 2019:
Pohybová príprava 120,- €, Kurz súčasného tanca 120,- €, Kreatívny tanec 80 ,- €. (úhrada prevodom).
Gyrokinesis - jednorázový poplatok v hotovosti vo výške 3,50,- € za jednu hodinu výuky (úhrada v hotovosti) .

Začiatok výučby: od pondelka 17.9. 2018 podľa stanoveného rozvrhu.

Benefity: Záverečné vystúpenie všetkých účastníkov tanečných kurzov na scéne Divadla štúdio tanca a 2 promo vstupenky na vybrané reprízy predstavení divadla.
Informácie a rezervácia kurzov:
tel: +421 484146540
mob: +421 902672799
email: production@studiotanca.sk
Divadlo Štúdio tanca
Komenského 12
97401 Banská Bystrica
www.studiotanca.sk

KURZY A LEKTORI :


Pohybová príprava pre mladšie deti /3-6 rokov/
lektorka: Lenka Mičincová (Rajchmanová)
Pohybová príprava pre staršie deti /7-9 rokov/
lektorka: Michaela Mirtová
Prostredníctvom tanečno-pohybovo kreatívnych hier sa deti zoznámia s tancom. Jednoduchým cvičením si zlepšia celkové držanie tela. Na hodine lektorka pracuje s prirodzeným pohybom detí, hudbou, slovom, piesňou, rytmikou a prácou s podlahou, kde nenásilnou formou dochádza k socializácii detí v skupine ale podpore ich vlastnej osobnosť.

Súčasný tanec dospelí /od 19 rokov/
lektor: Matej Kubuš
Ako najlepšie spracovať telo pri páde na zem? Ako efektne využiť dych, uvoľnenie, napätie v pomalých či dynamických pohyboch? Jednoduchý spôsob ako môžeš prekonať svoju vlastnú únavu a pravidelne tancovať spolu s nami v priateľskom kolektíve, ale iba ak chceš :).

Kreatívny tanec
(1x týždenne)
lektorka: Michaela Mirtová
Tanečný kurz je určený pre všetky vekové kategórie a pre tých, ktorí so súčasným tancom ešte neprišli do kontaktu a nepoznajú jeho možnosti vyjadrenia. Rovnako aj pre tých, ktorí sa nechcú viazať na techniku. Dajte svojim myšlienkam voľnosť, nechajte sa unášať rečou vlastného tela a naučte sa ju cielene používať. Naučte sa spolupracovať a vymieňať si osobnú skúsenosť a zážitky prostredníctvom tohto tanečného kurzu.

GYROKINESIS ® *
lektorka: Isabel Paladin
Skúmajte pohyb, osloboďte svoje telo od fyzických obmedzení, nabite ho energiou a nadobudnite vnútorný pokoj. Metóda pristupuje k predispozíciám tela individuálne, zohľadňuje jeho limity i ciele. Je vhodná pre tých, ktorí majú sedavé zamestnanie, vrcholových športovcov či ľudí zotavujúcich sa po úraze a trpiacich chronickými bolesťami. Cvičenie prebieha v skupine pod dohľadom certifikovaného lektora. Jeho úlohou je sprevádzať, usmerňovať a dbať na správnosť cvičenia. Vďaka pravidelnému cvičeniu Gyrokinesis zvýšite funkčnosť organizmu, zlepšíte držanie tela, zlepšíte rozsah pohybov, zvýšite obratnosť a pružnosť, získate lepšiu funkčnosť kĺbov, zlepšíte krvný obeh.
* v anglickom jazyku

Lenka Mičincová (Rajchmanová) je profesionálnou tanečníčkou Divadla Štúdio tanca od roku 2010. Svoje štúdium ukončila na Konzervatóriu J.L. Bellu v Banskej Bystrici a v súčasnosti je študentkou pedagogiky a vychovávateľstva na Pedagogickej fakulte UMB . Práci s deťmi sa intenzívne venuje už niekoľko rokov. Je vynikajúcou tanečnou interpretkou, ale aj skúsenou odborníčkou v práci s deťmi.

Michaela Mirtová je členkou umeleckého súboru od septembra 2016. Svoje štúdium ukončila ako absolventka tanečného odboru Konzervatória J.L. Bellu v Banskej Bystrici. Počas štúdia pedagogicky spolupracovala so SZUŠ Máše Haľamovej v Martine a SZUŠ Róberta Tatára v Banskej Bystrici. Mladá a energická tanečníčka aktívne spolupracovala aj s tanečným súborom Lentilky v Žiline a HNT v Bratislave. Je majsterkou sveta v diskodance a hiphop (IDO).

Matej Kubuš je posilou umeleckého súboru Divadla Štúdio tanca od januára 2018. Absolvent Konzervatória J.L.Bellu pokračoval v štúdiu na Univerzite Antona Brucknera v Linzi. Počas svojho pôsobenia na univerzite spolupracoval s tanečným zoskúpením SILK Fluegge dance company a Musiktheater Linz. Získal aj niekoľko ocenení ako napríklad Cena za vynikajúcu produkciu pre mladé publikum 2015 a Cena za uznanie za medzikultúrnu a rozvojovú prácu s deťmi 2015.

Isabel Paladin pochádza z malého mestečka pri Benátkach, z Talianska. Členkou umeleckého súboru je od októbra 2017, predtým niekoľko rokov žila a študovala v Holandsku. Je absolventkou University for the Arts v Rotterdame, kde získala titul bakalár. Práve v Holandsku sa začala zaujímať aj o vzdelávacie workshopy a programy Gyrokinesis a Gyrotonic, v ktorých získala aj certifikované vzdelanie.

V prílohe nájdete prehľadnú tabuľku rozpisu kurzov - PDF na stiahnutie


Návrat hore >>

GYROTONIC ®, GYROTONIC EXPANSION SYSTEM® and GYROKINESIS® are registered trademarks of Gyrotonic Sales Corp and are used with their permission.