Divadlo Štúdio tanca >
prihláste sa na odber newslettra:

TVORIVÉ DNI PRE VÁS

Rok 2017

Festival 2017
KOMPOZÍCIA / IMPROVIZÁCIA / TVORBA v Divadle Štúdio tanca
16.- 20. október 2017
 
Festival 2017

O festivale

Divadlo Štúdio tanca na základe dlhodobej spolupráce so slovenskými konzervatóriami pravidelne organizuje festival Tvorivé dni pre vás, zameraný na edukáciu študentov tanečných odborov. Tohtoročný festival má tri kľúčové aspekty – Kompozícia, Improvizácia, Tvorba. Cieľom festivalu Tvorivé dni pre vás sa pre rok 2017 stal dôraz na komplexnosť a celistvosť povolania tanečného interpreta a jeho aktívnej participácie na vzniku tanečného diela.
 

Lektori

Zuzana Ďuricová Hájková - choreografka, pedagogička a riaditeľka Divadla Štúdio tanca. Absolventka VŠMU v Bratislave v odbore choreografia. Od roku 1994 pôsobí v Banskej Bystrici, spočiatku ako umelecká šéfka Baletu Štátnej opery, neskôr ako zakladateľka tanečného odboru banskobystrického konzervatória a Divadla Štúdio tanca. Za 20 rokov existencie Divadla Štúdio tanca vytvorila viac ako dve desiatky autorských tanečných projektov a stala sa výraznou osobnosťou rozvíjajúcou povedomie v oblasti súčasného tanca.

Milan Kozánek - od ukončenia VŠMU v Bratislave pôsobí ako tanečný pedagóg, choreograf a odborný poradca. Pedagogicky pravidelne pôsobil v inštitúciách ako SEAD v Salzburgu, Tanz Quartier vo Viedni, ale aj vo Veľkej Británii a Kanade. V roku 1996 spoločne so Zunou Kozánkovou založil tanečnú spoločnosť Artyci. V poslednom období rozvíja spoluprácu s divadelnými tvorcami a interpretmi nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech a Poľska. Pre Divadlo Štúdio tanca vytvoril predstavenie Hra s časom a mužský duet v predstavení 7_choreografov.

Katarína Zagorski - absolventka VŠMU v Bratislave a držiteľka medzinárodných grantových ocenení. Vytvorila umelecké projekty a spolupráce v tanci, divadle a performancii. Choreografovala pre tanečné školy a kolektívy, krátky film a televíziu. Pôsobila v Írsku ako nezávislá tvorkyňa a hosťujúca pedagogička. Pre Divadlo Štúdio tanca vytvorila viacero projektov, ako napríklad predstavenia Mirákulos, Príliš blízko na návrat a projekty Tanec v laviciach a Medzinárodný deň tanca 2016.

Dorota Volfová, Michaela Pavelková - mladé a talentované študentky Katedry scénografie VŠMU v Bratislave so zameraním na divadelnú scénografiu. Garantom ich práce so svetelným dizajnom je Ján Ptačin, profesionálny svetelný dizajnér a pedagóg VŠMU.

Zebastián Méndez Marín (Costa Rica) - tanečník, choreograf a pedagóg pochádzajúci z Costa Rici. Po ukončení štúdia na Conservatorio El Barco, prestížnej tanečnej školy v Costa Rice, tvoril a pôsobil v Guatemale a Portugalsku, neskôr ako tanečník významného svetového telesa Ultima Vez (Wim Vandekeybus) po celej strednej Európe. Je spoluzakladateľom tanečného zoskupenia Colectivo Priekopník Veverička, v ktorom v súčasnosti pôsobí spolu s Líviou Balážovou Méndez Marínovou.

Lívia Balážová Méndez Marín (Slovensko/ Costa Rica) - súčasná tanečníčka zo Slovenska žijúca v Bruseli a na Costa Rice. Študovala na Konzervatóriu J.L. Bellu v Banskej Bystrici. Vo svojich štúdiách pokračovala na SEAD v rakúskom Salzburgu a na P.A.R.T.S. v Bruseli. Od roku 2012 začala spolupracovať s tanečným zoskupením Ultima Vez (Wim Vandekeybus). V novembri roku 2015 založila spolu so Zebastiánom Méndez Marínom umelecké teleso Colectivo Priekopník Veverička.

Dante Murillo (Kolumbia/ Rakúsko) - profesionálny tanečník, pedagóg, choreograf a odborník na sociálnu komunikáciu. Absolvent odboru súčasného tanca a tanečnej pedagogiky na Anton Bruckner University v rakúskom Linzi, kde po štúdiu pôsobí ako pedagóg. V súčasnosti pravidelne vedie tréningy súčasného tanca pod hlavičkou Tanzquartier Vienna a pripravuje tanečníkov na štúdium na belgickej tanečnej škole P.A.R.T.S.

Tibor Trulik/ Lenka Rajchmanová - dlhoroční členovia umeleckého súboru Divadla Štúdio tanca a vynikajúci interpreti, ktorí získali viacero ocenení a spolupracovali s mnohými umelcami zo Slovenska zo zahraničia. Tibor Trulik v divadle odštartoval a rozvinul svoju choreografickú kariéru (O sestre drakom unesenej, Stromy, celovečerný debut Babylonská veža, mužský duet Androgén a v roku 2017 Pastierka vlkov). Lenka Rajchmanová okrem svojho nezameniteľného interpretačného talentu ( Lososy, From side of a man, Jadro, Márnosť nad márnosti) je nosným prvkom pri práci divadla s deťmi.
 

PRE VEREJNOSŤ

Pre verejnosť si Divadlo Štúdio tanca pripravilo 3 inšpiratívne KREATÍVNE VEČERY , ktorými od utorka do štvrtka študenti uzatvoria svoju celodennú prácu na workshopoch pod vedením troch profesionálnych choreografov. Vstup voľný.

Výnimočným večerom a VYVRCHOLENÍM FESTIVALOVÉHO TÝŽDŇA bude predstavenie všetkých účastníkov za doprovodu profesionálneho svetelného dizajnu a hudobného aranžmánu. Počas večera študenti 7 slovenských konzervatórií odprezentujú svoju vlastnú tvorbu. Tú pripravia pod vedením profesionálnych choreografov počas intenzívneho týždenného programu festivalu. Vstup: 5/3€

Harmonogram festivalu pre verejnosť
utorok, 17. októbra o 19.00 
streda, 18. októbra o 19.00
štvrtok, 19. októbra o 19.00
piatok, 20. októbra o 19.00 

rezervácie a predpredaj vstupeniek

Festival Tvorivé dni pre vás z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Za podporu ďakujeme:
 


Návrat hore >>